O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Tiskové zprávyAktuality
Tiskové zprávy   2021
 
méně

Partneři FILMOVÉ NADACE podporují českou kinematografii

Partneři FILMOVÉ NADACE podporují českou kinematografii

Hlavní náplní aktuální sezony partnerů FILMOVÉ NADACE, kterými jsou Česká televize, innogy a Barrandov Studio, je intenzivní spolupráce při rozvoji české filmové tvorby, aktivity ve filmařském oboru a rovněž podpora talentovaných scenáristů.

Přehled partnerské spolupráce při realizaci nových snímků podle nadací podpořených scénářů:

Tichý společník – tragikomedie Pavla Göbla z moravského venkova, jehož scénář získal ocenění nadace v roce 2008. Film se divákům v premiéře představil v červnu 2021. Koproducentem je Česká televize. 

Kryštof – historické drama z poúnorového Československa v režii Zdeňka Jiráského, oceněné v roce 2016. Snímek by měl být uveden do kin v říjnu 2021. Koproducenty jsou Česká televize a Barrandov Studio.

Il Boemo – autobiografický snímek popisující životní osudy hudebního skladatele Josefa Myslivečka podle scénáře Petra Václava, jenž byl oceněn nadací v roce 2011 a 2014. Do kin by měl film vstoupit v prosinci 2021. Koprodukčně snímek podpořila Česká televize.

 

Společné snímky bez oceněného scénáře FILMOVOU NADACÍ:

Prvok, Šampón, Tečka a Karel – snímek v režii a podle scénáře Patrika Hartla nahlíží do života čtyř přátel, kteří se dvacet let po maturitě zamýšlejí nad tím, jestli žijí tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. Film mohli diváci v premiéře zhlédnout v červenci 2021. Koproducenty jsou Česká televize a innogy.

Zátopek – autobiografický příběh jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, se na plátnech kin představí v srpnu 2021. Režisérem je David Ondříček. Film, který slavnostně zahájil letošní ročník karlovarského festivalu, koprodukčně podpořily Česká televize, Barrandov Studio a innogy.

Cesta domů – třetí a poslední díl lesní trilogie Tomáše Vorla o rodině žijící na samotě v hájence. Snímek by měl být uveden do kin v září 2021. Koproducenty se staly Česká televize a innogy.   

Myši patří do nebe – animovaný film v režii Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové podle knižní předlohy Ivy Procházkové, který s lehkostí a hravostí přibližuje prostřednictvím postav myšky a lišáka závažné téma smrti. Po uvedení v programu letošního karlovarského festivalu je start tuzemské kinodistribuce naplánován na říjen 2021. Koproducenty jsou Česká televize a Barrandov Studio.

Stínohra – kriminální drama v režii Petera Bebjaka o pocitu viny, ale také o vydání se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. S premiérou se počítá v říjnu 2021. Koprodukčně se na filmu podílely innogy a Česká televize.

 

Přehled partnerské spolupráce na předních akcích a aktivitách ve filmařském oboru (kromě FILMOVÉ NADACE):

Podpora FAMU – mladé talenty FAMU podporuje Česká televize a innogy každoročním příspěvkem do systému tzv. vnitřního grantu. Barrandov Studio již několik let podporuje studenty FAMU výraznou slevou na služby kostýmního a rekvizitního fundusu.

Ceny české filmové kritiky – hlavními partnery při udělování cen Sdružení českých filmových kritiků jsou Česká televize a innogy.

Cena Český lev – innogy je hlavním partnerem předávání výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Asociace českých kameramanů – Barrandov Studio a Česká televize jsou tradičními partnery předávání cen Asociace českých kameramanů.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – innogy dodává energii festivalu spolehlivě již celé čtvrt století. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize a partnerem aktivit pro profesionály je dlouhodobě Barrandov Studio.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival – Barrandov Studio je hlavním partnerem sekce Film Industry a významným spoluautorem doprovodného programu pro veřejnost. Česká televize je generálním mediálním partnerem.

Všichni partneři FILMOVÉ NADACE díky svému kreditu významných českých firem a institucí důstojně reprezentují českou filmovou a televizní tvorbu na předních akcích také v zahraničí.

Kontakt:

FILMOVÁ NADACE, Michal Dolana, M +420 737 411 339, mdolana@ddem.cz

 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Tisková zpráva 
 výzva 2022.....více
 
 Spolupráce s innogy 
 pokračuje i v roce 2022.....více
 
 KRYŠTOF 
 je šestnáctým realizovaným scénářem nadace.....více
 
 Soutěž pro rok 2022 
 je otevřena.....více