O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Aktuality   2021
 
méně

KRYŠTOF

Světovou předpremiéru měl na Febiofestu 2021 další snímek, jehož scénář podpořila nadace. Jedná se o drama KRYŠTOF v režii Zdeňka Jiráského. Letos je to již naše druhá premiéra a celkově bude snímek šestnáctým v pořadí za dobu scenáristických soutěží tj. také za šestnáct let fungování nadace. Snímek se představí také na Finále Plzeň a v kinech jej diváci mohou shlédnout od 21. října.

Kryštof, sotva dospělý muž, žije jako čerstvý postulant před sliby v komunitě mnichů. Sdílí s bratry nejen jejich svět kontemplace, ale jako článek dlouhého řetězu také převádí pronásledované komunistickým režimem přes hranice do Německa. Kryštof chtěl utéct před světem do kláštera, ale musí utíkat, aby si zachránil holý život a pochopil, že je to jeho poslední šance k vzpouře proti brutální politické moci a záchraně milovaného člověka. Děj filmu se odehrává na počátku padesátých let.

Podrobnosti o snímku, tvůrcích, výběr z článků, fotografie, plakát, trailer apod. naleznete v sekci Realizované projekty u záložky filmu nebo na našem Facebooku.

 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 Tisková zpráva 
 výzva 2022.....více
 
 Spolupráce s innogy 
 pokračuje i v roce 2022.....více
 
 KRYŠTOF 
 je šestnáctým realizovaným scénářem nadace.....více
 
 Soutěž pro rok 2022 
 je otevřena.....více