O nadacinadacePartneři a darynadaceTiskové centrumnadaceRealizované projektynadaceKontakty 
Aktuality   2021
 
méně

Zveřejnění vítězů 2021

Protektorátní detektiv, vynálezce bleskosvodu, dvakrát komunistické temno a milostný trojúhelník. FILMOVÁ NADACE ocenila pět scénářů.

Na tiskové konferenci v rámci 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku scenáristické soutěže. Sedm autorů nejlepších pěti scénářů obdrželo v obou kategoriích dohromady 750 000 Kč. Členové výboru vybírali z došlých 157 žádostí a přečetli více než 16 tisíc stran textu.

V hlavní kategorii scenáristické soutěže získali ocenění Tereza Brdečková s dílem Nigrin – Nejhorší je strach a Ondřej Cihlář a Jan Látal se společným scénářem Hra o světlo. V kategorii Hvězda zítřka pro autory do věku 33 let si odnesli cenu Barbora Chalupová a Marek Chalupa za pohádkový příběh Boží posel, Jakub Votýpka za scénář Na ostří nože a Natália Antoňáková za dílo Něco s námi je.

Za 16 let existence nadace podpořila už 112 scenáristů částkou bezmála 12 milionů Kč. Realizováno bylo již 15 filmů, další dva budou uvedeny do kin do konce roku. Dva projekty se letos začaly natáčet a jejich dokončení očekáváme v příštím roce.

Vítězům srdečně blahopřejeme, všichni zaregistrovaní žadatelé budou nadací o vyhlášení výsledků informováni mailem. Podrobnosti viz tisková zprávainformace o vítězných dílech a informace o spolupráci partnerů. Zajímavosti, fotografie a rozhovory přineseme také na našem Facebooku.

 
 
Ceska televizePravo
facebook filmovanadace
INNOGY
 
 KRYŠTOF 
 je šestnáctým realizovaným scénářem nadace.....více
 
 Soutěž pro rok 2022 
 je otevřena.....více
 
 Rozhovory s vítězi 
 letošního ročníku soutěže.....více
 
 Co o nás napsali 
 – výběr z článků, videí a rozhovorů.....více